Anasayfa / GÜNDEM / Yapamadıklarımız Var!

Yapamadıklarımız Var!

Cumhuriyet Halk Partisi Lüleburgaz İlçe Başkanı Özgür Kaya açıklamalarda bulundu. Cumhuriyet Halk Partisi Lüleburgaz İlçe Başkanı Özgür Kaya, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: İki yıl önce  Aralık 2015’te göreve geldiğimizden bu güne Türkiye çapında örgütümüzle birlikte bir çok başarıya imza attık. 

İstanbul ve Ankara gibi büyük il ve ilçe örgütlerinin de Lüleburgaz CHP’yi  örnek alarak bizim yaptığımız çalışmalarını devam ettirmeleri gurur ve mutluluk kaynağımızdır.

Ancak iki yılda tamamlayamadığımız projelendirilip hayata geçiremediğimiz çalışmalarımız da oldu. Göreve başlarken  4.800 civarında olan üye sayısı 10.000’e çıkartmaya hedeflemiştik, bu sayı  6.500 lerde kaldı. İkinci dönemde parti içi yeniden yapılanma çalışmalarına ve üye güncellenme çalışmalarına hız verecek ve iki yıl içerisinde üye sayımızı en az 10.000’e çıkaracağız.

“10.000 TL Sabit Geliri Yaratamadık”

20 Belediye Meclis Üyesi, 2 Belediye Başkan Yardımcısı, 3 İl Genel Meclis Üyesi, 1 Belediye Başkanı ve 2 Milletvekilliğini kazanan bir örgütün halktan gelen taleplere cevap verebilmesi için en az 10.000 TL olan aylık sabit giderleri karşılayacak sabit geliri yaratamadık. Şuanda 2.600 TL civarında olan Partimizin aylık sabit geliri henüz daha istediğimiz düzeye erişememiştir. İşçinin, köylünün ve ya kadınların ve gençlerin de rahatça İlçe Başkanlığı ve yönetim kurulu üyeliği yapabileceği bir partiyi yaratmak için tüzüğümüzde yer alan parti adına siyasi faaliyet gösterip gelir elde edenlerinden kesinti yapılır maddesini yürürlüğe koyamadık.

Meclis üyelerinden, Belediye Başkan Yardımcılardan, Belediye Başkanından ve Milletvekillerinden henüz daha tüzüğün emrettiği kesintileri gerçekleştirilip parti gelirleri artıramadık. İşçinin, köylünün, emekçinin partisi olan Cumhuriyet Halk Partisi üye sayısını ve öz gelirlerini artırarak  2019 ‘da iktidar olma hedefine güçlü adımları ile yürümeye devam edecektir.

Cevapla

Hakkında admin

2008'den beri Lüleburgaz'dan Haberiniz Var.