Anasayfa / EKONOMİ / Türkiye’ye en çok turist o ülkeden geldi!
turkiyeye-en-cok-turist-o-ulkeden-geldi

Türkiye’ye en çok turist o ülkeden geldi!

Türkiye’ye en çok turist o ülkeden geldi! Türkiye’nin en çok hangi Avrupa ülkelerinden misafir ağırladığı belli olurken, geçen yıl en çok turistin hangi ülkeden geldiği belli oldu.

Türkiye’ye en çok turist o ülkeden geldi! Ajans Press, Türkiye’ye en çok hangi Avrupa ülkelerinden turist geldiğine yönelik bilgileri derledi. Ajans Press’in Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerinden ve medya yansımalarından derlediği bilgilere göre,  Türkiye’ye geçen yıl en çok  turistin Rusya’dan geldiği görüldü.

4 milyon 715 bin 438 kişi

Böylelikle, Rusya’dan 4 milyon 715 bin 438 kişinin ülkemize giriş yaptığı saptandı. Rusya’dan sonra ise en çok turist Almanya’dan gelirken, 3 milyon 584 bin 653 kişi olduğu belirlendi. Geçen yıl ülkemize 1 milyondan fazla turist yollayan diğer ülkeler ise; Gürcistan, Bulgaristan, Birleşik Krallık ve Ukrayna olarak kayıtlara geçti. Buna karşın ülkemize en az turistin 2 bin 455 kişi ile İzlanda’dan gelmesi dikkat çekti.

Ajans Press ve PRNet’in konuyla ilgili gerçekleştirdiği medya incelemesinde yazılı basına yansıyan haber adetleri belli oldu. Araştırmaya konu olan 2017 yılında turizm başlığı altında 268 bin 782 haber çıkışı tespit edilirken, bu rakamın 2018 yılında 328 bin 559 olduğu görüldü.

Bacasız sanayi en önemli gelir kaynakları arasında yer alırken, ikili ilişkilerin düzelmesinin ardından Rusya başta olmak üzere turist sayısında yaşanan artışın medyanın da gündem başlıklar arasında yer aldığı görüldü.

Cevapla

Hakkında admin

2008'den beri Lüleburgaz'dan Haberiniz Var.