0
Anasayfa / ÇEVRE İL VE İLÇELER / Türkiye Şampiyonası Tekirdağ’da Yapılacak!
Türkiye Şampiyonası Tekirdağ'da

Türkiye Şampiyonası Tekirdağ’da Yapılacak!

Türkiye Şampiyonası Tekirdağ’da Yapılacak! Türkiye Satranç Şampiyonası 11-21 Kasım’da Tekirdağ’da düzenlenecek.

Türkiye Şampiyonası Tekirdağ’da Yapılacak! Süleymanpaşa Belediyesi Türkiye Satranç Şampiyonası ile ilgili açıklama yaptı. Belediyeden yapılan açıklamada, Türkiye Satranç Federasyonuyla birlikte düzenlenecek organizasyona 12 sporcunun katılacağı belirtildi.

Federasyonun düzenlediği turnuvalarda başarılı olan ve “Türkiye’nin en iyileri” olarak gösterilen 12 sporcu, şampiyonluk için mücadele edecek. Tekirdağ Ramada Otel’de düzenlenecek şampiyonada toplam 35 bin lira para ödülü dağıtılacağı ifade edildi.

EŞKİNAT: “SÜLEYMANPAŞA’DAN BİR DÜNYA ŞAMPİYONU ÇIKARMAYI HAYAL EDİYORUZ”

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, satrancı Süleymanpaşalı çocuklara sevdirebilmek için çaba harcadıklarını ifade ederek, “Göreve geldiğimiz günden bu yana satranç adına önemli işlere imza attık. Rodostoşah markamız ile her yıl Süleymanpaşa’da turnuva düzenliyoruz. Geçen yıl dünyanın ilk 100’ünde yer alan 10 büyükustanın katıldığı bir turnuva yaptık. Bu yıl da Türkiye Satranç Şampiyonası’nı Rodostoşah markası ile Süleymanpaşa’da yapıyoruz. Sanat, kültür ve spor alanındaki tüm etkinliklerimizde olduğu gibi işin içine çocuklarımızı da mutlaka katıyoruz. Türkiye Şampiyonası’nda da açılış ve kapanış törenlerinde satranç sporuna gönül vermiş çocuklarımızı Türkiye’nin en başarılı satranç oyuncularıyla bir araya getirerek onların bu anlamda ufuklarını genişleteceğiz. Çocuklarımız satranç ustaları ile sohbet etme, oyun analizleri yapma imkânı bulacak. Gelecekte Süleymanpaşa’dan Türkiye ve hatta dünya şampiyonu bir satranç oyuncusu çıkarmayı hayal ediyoruz,” diye konuştu.

Cevapla

Hakkında admin

2008'den beri Lüleburgaz'dan Haberiniz Var.