0
Anasayfa / GÜNDEM / TSK’dan Son Dakika Açıklaması!

TSK’dan Son Dakika Açıklaması!

TSK’dan Son Dakika Açıklaması! Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından önemli bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada ‘Zeytin Dalı Harekatı’ kapsamında öldürülen terörist sayısı hakkında bilgi verildi.

Zeytin Dalı Harekatı kapsamında askerlerimiz görevini başarıyla sürdürmeye devam ediyor. Afrin bölgesinde hain kalleş terör örgütü mensuplarına yönelik başarılı operasyonlar neticesinde  alınan leş sayısında her geçen gün artış görülüyor. Türk Silahlı Kuvvetleri de konuyla ilgili bir son dakika açıklaması yayınladı.

İşte o açıklama: “Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından, hudutlarımızda ve bölgede güvenlik ve istikrarı sağlamak maksadıyla, Suriye’nin kuzeybatısında Afrin bölgesinde, PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ’a mensup teröristleri etkisiz hale getirmek ve dost ve kardeş bölge halkını bunların baskı ve zulmünden kurtarmak üzere, 20 Ocak 2018 saat 17.00’den itibaren “Zeytin Dalı Harekâtı” başlatılmıştır.

Harekât, ülkemizin uluslararası hukuktan kaynaklanan hakları, BMGK’nin terörle mücadeleye yönelik özellikle 1624 (2005), 2170 (2014) ve 2178 (2014) sayılı kararları ve BM sözleşmesinin 51’inci maddesinde yer alan Meşru Müdafaa Hakkı çerçevesinde, Suriye’nin toprak bütünlüğüne saygılı olarak icra edilmektedir.

Harekâtın planlama ve icrasında sadece teröristler ve bunlara ait barınak, sığınak, mevzii, silah, araç ve gereçler hedef alınmakta olup, sivil/masum kişilerin zarar görmemesi için her türlü dikkat ve hassasiyet gösterilmektedir.

Hava Kuvvetleri tarafından gece süresince gerçekleştirilen hava harekâtı ile PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ terör örgütlerine ait sığınak, barınak, mühimmat deposu ve silah mevzii olarak kullanılan toplam 23 hedef imha edilmiştir. Harekâta katılan 13 uçak emniyetle üslerine dönmüşlerdir.

“Zeytin Dalı Harekâtı” kapsamında şu ana kadar bölgeden elde edilen bilgilere göre; en az 343 PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ terör örgütü mensubunun etkisiz hale getirildiği tespit edilmiştir.

“Zeytin Dalı Harekâtı” planlandığı şekilde başarıyla devam etmektedir.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.”

Cevapla

Hakkında admin

2008'den beri Lüleburgaz'dan Haberiniz Var.