0
Anasayfa / ÇEVRE İL VE İLÇELER / Temizlik işçilerine okuma yazma eğitimi!
okuma yazma eğitimi

Temizlik işçilerine okuma yazma eğitimi!

Temizlik işçilerine okuma yazma eğitimi! Çorlu Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, okuma-yazma bilmeyen işçilerini kursa gönderiyor.

Temizlik işçilerine okuma yazma eğitimi! Çorlu Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü bünyesinde çalışan temizlik personeli içerisinde okuma ve yazma bilmeyen işçiler okuma-yazma kursuna gidiyor. Çorlu Halk Eğitim Merkezi’nde akşam saatlerinde gerçekleştirilen “Yoğunlaştırılmış Temel Düzey Okuma Yazma Eğitimi”ne kaydı gerçekleştirilen ve eğitim almaya başlayan temizlik işçilerinin, kursun sonunda okur-yazar bireyler olarak topluma kazandırılması hedefleniyor.

Okuma-yazma bilmedikleri için gündelik hayatta ve iş yaşamında zorluk yaşayan ve bireysel işlemlerini tek başına gerçekleştiremeyen temizlik işçilerinin hayatlarını kolaylaştırmak amacıyla okuma-yazma bilmeyen tüm çalışanlarını kursa gönderdiklerini belirten Çorlu Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Cahit Kurt, Türkiye genelindeki okur-yazar oranına katkı sağladıkları için de ayrıca mutluluk duyduklarını dile getirdi.

İki ay boyunca hafta içi üç gün kursa devam edecek olan temizlik işçileri, kursun sonunda sertifikalı okur-yazar olacaklar.

Cevapla

Hakkında admin

2008'den beri Lüleburgaz'dan Haberiniz Var.