0
Anasayfa / ÇEVRE İL VE İLÇELER / Tehlike Yaratan Ağaç Kesildi!

Tehlike Yaratan Ağaç Kesildi!

Tehlike Yaratan Ağaç Kesildi! Edirne’nin Karaağaç Mahallesi’nde kurumaya yüz tutmuş ve rüzgarın etkisiyle kırılarak elektrik direğine yaslanmış olan Kestane Ağacı, can ve mal güvenliğini tehlikeye düşürdüğü gerekçesiyle Edirne Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından kesildi.

Karaağaç Mahallesi Hasan Rıza Caddesi’nde bulunan yaklaşık 15 yaşındaki kestane Ağacının, rüzgarın etkisiyle kırıldığını ve dallarının elektrik direğine yaslandığını fark eden vatandaşlar, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’a ulaştı. Başkan Gürkan’ın talimatı üzerine akşam saatlerinde olay yerine giden Edirne Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, can ve mal güvenliğini tehlikeye düşüren, ömrünü tamamlamış olan  Kestane Ağacı, kesti.

Edirne Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü yetkilileri, kurumaya yüz tutmuş ve ömrünü tamamlamış olan ağacın rüzgarın etkisiyle kırıldığını belirtti. Ağacın can ve mal güvenliğini tehlikeye düşürdüğü belirten yetkililer, ağacın ortadan kaldırılmasıyla olası faciaların da önüne geçildiğini söyledi.

Cevapla

Hakkında admin

2008'den beri Lüleburgaz'dan Haberiniz Var.