Anasayfa / ÇEVRE İL VE İLÇELER / Tarihi Muhacir Evi açılıyor!
tarihi-muhacir-evi-aciliyor

Tarihi Muhacir Evi açılıyor!

Tarihi Muhacir Evi açılıyor! Tarihi değerlere sahip çıkma vizyonuyla çalışmalarını sürdüren Çorlu Belediyesi, bir kültürel miras projesini daha hizmete açıyor. Kategori: Çevre İl ve İlçeler.

Tarihi Muhacir Evi açılıyor! Tarihi ve kültürel değerlere bağlı belediyecilik anlayışımız doğrultusunda oluşturduğumuz Çorlu Belediyesi Müzeler ve Kültür Yatırımları Master Plan Raporu’nda yer alan restorasyon projelerimizden olan Tarihi Doğanca Evi, Muhacir Evi Müzesi olarak hizmete açılıyor.

2003 yılında Edirne Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulunca sivil mimarlık örneği olarak tescillenen, 2012 yılında Belediyemizce kamulaştırılan, 2016 yılında yine Çorlu Belediyemiz tarafından hazırlanan rölöve, restitüsyon ve restorasyon projesinin Koruma Kurulunca onaylatılmasının ardından restorasyonu 2018 yılında Tekirdağ Büyükşehir Belediye’miz tarafından tamamlanan Tarihi Doğanca Evi (Muhacir Evi), 26 Şubat 2019 Salı günü saat 14.00’da gerçekleştirilecek olan açılışın ardından Çorlulularla buluşacak.

Cemaliye Mahallesi Hastane Çeşme Sokak’ta yer alan ve ahşap sivil mimarinin kentimizdeki ender örneklerinden olan Tarihi Doğanca Evi’nin (Muhacir Evi) açılışına tüm halkımız davetlidir.

Cevapla

Hakkında admin

2008'den beri Lüleburgaz'dan Haberiniz Var.