Anasayfa / ÜST MANŞET / SU PATLAKLARINDA KİM SORUMLU

SU PATLAKLARINDA KİM SORUMLU

Lüleburgaz’da son dönemde 30 yıldır kullanımda olan su boruları artık ömrünü doldurdu. Bu boruların değiştirilmesiyle ilgili çalışmalar Lüleburgaz Belediyesi ekiplerince planlandığı gibi değiştirilmeye devam ediyor.

Geçtiğimiz günlerde ana hat borularının değiştirilmesi belediye ekiplerinin iki gününü almış ve Lüleburgazlıları yer yer çamur akıyor diye nitelendirilen su hatlarından kurtarmanın ilk ve en büyük adımı atılmıştı.

Lüleburgaz Belediyesi ana hatların değiştirilmesi ile beraber ara yollardaki su hatlarında meydana gelebilecek olası patlak ve kesintilere karşı Müstakil bina sahiplerinin ve Apartman yöneticilerinin doğrudan sorumluk taşıdıklarına dikkat çeken bir uygulama başlattı ve özel mülkiyetindeki patlağa müdahale etmeyen apartmana tedbir uygulandı.

Olay geçtiğimiz hafta Lüleburgaz Uzay Sokak’ta bulunan Işık Apartmanında içme suyu hattının patlaması üzerine başladı. Apartman  sınırları içerisinde (özel mülkiyet) olan patlak apartman yöneticisinin sorumluk almaması ve su patlağını yaptırmaması üzerine duyarlı vatandaşların Lüleburgaz Belediyesine yaptıkları şikayetle ortaya çıktı.

“İddiaya göre 10 güne yakın süreyle” suların boşa akıtıldığını belediye ekiplerince de tespit edilmesi üzerine apartmanın tümünün suyu kesildi ve apartman yönetimine sorumlulukları hatırlatıldı. Apartman yönetiminin sorumluluğunda olan patlağın apartman sakinlerini daha fazla mağdur etmeden gidermesi istendi. Su hattının onarımın bitmesinin ardından açılacağı site yönetimine bildirildi.

 

Cevapla

Hakkında admin

2008'den beri Lüleburgaz'dan Haberiniz Var.