Anasayfa / DÜNYA / Son dakika! ABD, İngiltere ve Fransa Suriye’yi vurdu!
ABD Suriye'yi vurdu

Son dakika! ABD, İngiltere ve Fransa Suriye’yi vurdu!

Son dakika! ABD Suriye’yi vurdu! Peki şimdi ne olacak? ABD, Suriye’ye yönelik düzenlediği saldırının kimyasal silahlara yönelik bir operasyon olarak gerçekleştiğini duyurdu.

ABD Başkanı Trump emir  verdi ve ABD, Suriye’yi vurdu! Operasyona İngiltere ve Fransa’nın da katıldığı öğrenildi. ABD ve NATO yetkilileri, Suriye’nin kimyasal silahlar kullanmasını engellemek ve kimyasal silah kullanımı planlarını boşa çıkarmak için gerçekleştirdiklerini ifade ettiler. İran saldırıya karşı çıktı ve sonuçlarının olumsuz olacağını ifade etti. Rusya ise ABD’nin uluslararası kuralları ihlal ettiğini iddia etti.

Türkiye’deki hükümet yetkilileri ise saldırı öncesi bilgi paylaşımının yapıldığını açıkladı. Yetkililerden alınan bilgiye göre operasyonlar devam edecek.

Peki şimdi ne olacak?

ABD Başkanı Trump’ın emrinin ardından Suriye vuruldu. ABD, İngiltere ve Fransa’nın katıldığı operasyonda kimyasal silahların hedef alındığı belirtildi. Suriye yetkilileri vurulan yerleri önceden boşalttıklarını söyleyerek saldırıdan önce bilgilerinin olduğu izlenimi yarattılar. Suriye’nin vurulmasının ardından siyasi ve ekonomik sonuçların ise neler olacağı merak ediliyor.

Cevapla

Hakkında admin

2008'den beri Lüleburgaz'dan Haberiniz Var.