Anasayfa / EĞİTİM / Mezun olduğumda ne olacak?
mezun-oldugumda-ne-olacak

Mezun olduğumda ne olacak?

Mezun olduğumda ne olacak? Üniversite mezunlarında her geçen yıl işsizlik oranı daha da artıyor. Üniversite okuyan pek çok genç mezun olduğunda iş bulup bulamama kaygısıyla baş başa kalıyor.

Mezun olduğumda ne olacak? Üniversite mezunlarındaki işsizlik oranları, diplomalı işsizler ordusu olan öğrencileri büyük bir kaygıya ve korkuya sevk etmektedir. SP Edirne İl Başkanı Demirkıran konuyla ilgili şu açıklamayı yapı: “Üniversitelerde verilen eğitimin iş hayatından kopuk olmasından ve teknolojik gelişmelerin yeterince kullanılamamasından dolayı mesleki donanım sıkıntısı yaşanmaktadır. Öğrencilerimizin “Mezun olduğumda ne olacağım?” sorusu, eğitim hayatı boyunca bir korku yaşamasına sebep olmaktadır. Meslek kaygısı çok ciddi boyutlara ulaşmış durumdadır. 

Yaptın da ne oldu?

Saadet Partisi olarak yetkilileri göreve davet ediyoruz; Bahane olarak şunu şunu yapıyoruz, denecektir. Biz de soruyoruz, yaptın da ne oldu?  Sorunlar çözüldü mü? Bu sorunların çözümü için öncelikle durum tespiti yapılmasını, bir seferberlik ilan edilmesini ve gençlerimizin işsizlik başta olmak üzere tüm sorunlarına çare bulunmasını bekliyoruz. Yapıyormuş gibi görünmek yapmak demek değildir, yönetiyormuş gibi görünmek yönetmek demek değildir. Artık tribüne oynamayı bırakın da, sorunların çözümü konusunda harekete geçin.

Lüleburgaz Haber

Cevapla

Hakkında admin

2008'den beri Lüleburgaz'dan Haberiniz Var.