Anasayfa / MAGAZİN / Meltem Cumbul: Evlenmek şart mı?
Meltem Cumbul

Meltem Cumbul: Evlenmek şart mı?

Meltem Cumbul: Evlenmek şart mı? Lüleburgaz Belediyesi Kültür Etkinlikleri kapsamında düzenlenen Çınaraltı Sohbetleri’nde Meltem Cumbul Evlenmek şart mıdır? dedi.

Meltem Cumbul: Evlenmek şart mı? Ünlü oyuncu Meltem Cumbul ile Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün en yakın akrabası Selin Söğütligil, Lüleburgaz’da Çınaraltı Sohbetleri’nin konuşmacıları oldu.

Gazeteci Celal Pir’in moderatörlüğünde gerçekleşen programda Cumbul ve Söğütlügil’e kadınların gündelik hayatta yaşadıkları sorunlar, toplumsal cinsiyet eşitliği, cinsel taciz ve istismar konularında Lüleburgaz halkı tarafından sorular soruldu.

Programda düşüncelerini aktaran Cumbul, bir vatandaşın, “Evliliklerde kadın ve erkek eşit ise neden kadınlar daha çok özveri gösteriyor” sorusunu şöyle cevapladı: “Evlenmek şart mıdır? Onu bir düşünmek gerekiyor. Ekonomik özgürlüğü olmak kaydıyla topluma ‘evlenmek ister misin?’ diye sormak gerekiyor.

Bu anlamda çok feminist bir ailede yetiştim. Birey olmadan evlenmemek gerektiğini düşünüyorum. Birey olmakta en çok kadınlar zorlanıyor.” Program soru ve cevapların ardından sona erdi.

Cevapla

Hakkında admin

2008'den beri Lüleburgaz'dan Haberiniz Var.