0
Anasayfa / EĞLENCE / Mabel Matiz Lüleburgaz’a geliyor!
Mabel Matiz

Mabel Matiz Lüleburgaz’a geliyor!

Mabel Matiz Lüleburgaz’a geliyor! Ünlü şarkıcı Mabel Matiz Lüleburgaz Belediyesi tarafından 19 Mayıs Gençlik Haftası Etkinlikleri kapsamında konser verecek.

Mabel Matiz Lüleburgaz’a geliyor! Lüleburgaz Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, Lüleburgaz Mabel Matiz Konseri 19 Mayıs akşamı Kongre Meydanında gerçekleşecek.

Konser öncesinde de bilgi yarışması ve dans gösterilerinin olduğu etkinlikler sahnelenecek. Etkinliklerin ardından popüler şarkıcı Mabel Matiz en sevilen şarkılarını Lüleburgaz halkı için seslendirecek.

Mabel Matiz kimdir?

1985 Mersin doğumlu şarkıcı, Mabel adını Kumral Ada Mavi Tuna adlı romanda yer alan Tuna karakterinin takma adından alır. Matiz ise, müziğini en iyi tanımladığına inanarak adına eklediği ve «çok sarhoş, düşkün kimse» anlamlarına gelen eski Yunanca kökenli argo bir kelimedir.

2011 yılında yapılan değerlendirmelerde, ilk albümü, yılın en iyi ilk 10 albümü arasında gösterilmiş, albümde yer alan “Arafta”, “Söylese O Ben Söyleyemem”, “Kül Hece”, “Filler ve Çimen” ve “Barışırsa Ruhum” adlı şarkılara çekilen video klipler büyük beğeni toplamıştır.

Türkiye’nin en önemli ses kayıt stüdyolarından Erekli – Tunç’ta kaydedilen albümde 12 şarkı yer alır; bunlardan 9 şarkının sözü ve bestesi Mabel Matiz’e ait olup, albümün ilk tekli ve video şarkısı olarak öne çıkan Zor Değil ise Mete Özgencil ile ortak bir çalışmadır. Albümün bir diğer ses getiren çalışması ise sözü ve müziği Yıldız Tilbe’ye ait olan “Aşk Yok Olmaktır”dır.

Sanatçının ünlü söz yazarı Aysel Gürel için hazırlanan saygı albümü “Aysel’in” için kaydettiği “Sultan Süleyman” adlı şarkı ise 2013 yazının bir diğer sürpriz hiti olmuştur.

“Sultan Süleyman” Mabel Matiz’i Türkiye’de çok daha geniş kitlelerle buluştururken 2013 yılının en çok download edilen ilk 5 şarkısından biri olarak da dikkat çekmiş ve tüm zamanların en başarılı cover yorumlarından biri olarak kabul edilmiştir.

Yılın En İyi Çıkış Yapan Sanatçısı – Yılın Müzik Adamı

Sanatçı 2014 yılı içinde okuyucu oylarıyla belirlenen Hürriyet – Altın Kelebek “Yılın En İyi Çıkış Yapan Sanatçısı” , GQ Türkiye dergisi tarafından da “Yılın Müzik Adamı” ödülüne layık görülmüştür. Ayrıca “Yaşım Çocuk” albümü Milliyet Sanat dergisi okurlarınca “Yılın Albümü” seçilmiştir.

Türkçe sözlü pop müzik dünyasında yerleşik algıları yıkan, farklı tarzı, olağanüstü söz ve melodileriyle ülkemizde büyük bir hayran kitlesi yakalayan Mabel Matiz, 2015 ve 2016 yılı boyunca devam eden ve Türkiye’nin yaklaşık 50 şehrini kapsayan “Gök Nerede” Türkiye turnesini büyük başarıyla 2017 yılında tamamlamıştır. Biyografisi http://www.mabelmatiz.com/biyografi sitesinden alınmıştır.

Cevapla

Hakkında admin

2008'den beri Lüleburgaz'dan Haberiniz Var.