Anasayfa / EĞİTİM / Lüleburgaz’da Lezzet Akademisi ilk mezunlarını verdi!
luleburgazda-lezzet-akademisi-ilk-mezunlarini-verdi

Lüleburgaz’da Lezzet Akademisi ilk mezunlarını verdi!

Lüleburgaz’da Lezzet Akademisi ilk mezunlarını verdi! Lüleburgaz Belediyesi, Lüleburgaz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Halk Eğitim Merkezi’nin ortaklaşa düzenlediği, katılımcılara meslek kazandırma ve kendilerini geliştirmeleri için aşçılık, pastacılık, servis, sunum ve benzeri eğitimlerin verildiği kursların tamamlanmasının ardından ilk mezunlara belgeleri verildi.

Lüleburgaz’da Lezzet Akademisi ilk mezunlarını verdi! Belediyeden kurslarla ilgili şu açıklama yapıldı: Lüleburgaz Yıldızları Lezzet Akademisinde (LYLA) 3 Aralık 2018’de başlayan kurslar 4 Şubat’ta sona erdi. 9 hafta süren kurslara 40 kişi katılım sağladı. 12 Şubat’ta katılımcılara belgeleri Belediye Başkan Yardımcımız Rasim Aslan tarafından verildi.

Lüleburgaz Yıldızları Lezzet Akademisindeki (LYLA) kurslar önümüzdeki dönmelerde de devam edecek.

Eğitimlerin amacı

Lüleburgaz Yıldızları Lezzet Akademisinde (LYLA), gastronomi alanında temel bilgileri öğreterek yaratıcılığın ortaya çıkmasına olanak tanımak üzere; yeme-içme kültürü ve adabı konularında bilinç uyandırmak, bilinci artırmak, bu kapsamda doğru ve ekonomik malzeme seçimi-pişirme teknikleri, menü düzenleme, servis ve sunum incelikleri gibi konularda eğitim veriliyor.”

luleburgazhaber-whatsapp

Cevapla

Hakkında admin

2008'den beri Lüleburgaz'dan Haberiniz Var.