Anasayfa / GÜNDEM / Lüleburgaz Tıp Merkezi’nden: doğum sonrası depresyon!
luleburgaz-tip-merkezinden-dogum-sonrasi-depresyon

Lüleburgaz Tıp Merkezi’nden: doğum sonrası depresyon!

Lüleburgaz Tıp Merkezi’nden: doğum sonrası depresyon! Lüleburgaz Tıp Merkezi tarafından Postpartum (Doğum sonrası) depresyon hakkında açıklama yapıldı.

Lüleburgaz Tıp Merkezi’nden: doğum sonrası depresyon! Lüleburgaz Tıp Merkezi’den şu bilgilendirme yapıldı: “Anne olmak, doğumdan sonraki ilk haftalarda eğlenceli ve keyifli olduğu kadar başa çıkılması zor bir süreçtir. Doğumdan sonra ilk günlerde kederlenme hissi ve duygusal dalgalanmalar yaşayabilirsiniz. Bir dakika önce çok mutlu hissederken, bir dakika sonra gözyaşlarına boğulabilirsiniz.

Üzgün, hüzünlü, karamsar, sinirli ve tükenmiş hissediyor ve bununla ilgili olarak suçluluk ve utanç duyuyor olabilirsiniz. Doğumdan sonra bir kaç gün içinde başlayan bu durum ‘annelik hüznü ‘ olarak bilinir ve 1-2 hafta içinde herhangi bir tedavi gerektirmeden düzelir.

Ancak bu belirtiler ikinci haftadan sonra da devam ediyor, giderek şiddetleniyor, bebeğe bakim vermenizi ve hatta günlük hayatınızı sürdürmenizi engelliyorsa “Doğum sonrası depresyonu” na girmiş olabilirsiniz. Giderek sessizleşen, her fırsatta ağlamaya meyilli ve bebeğin bakımı konusunda kaygılı bir anne haline geldiğinizde mutlaka bir psikiyatri uzmanından yardım alınız. Unutmayın lohusalık depresyonu iyileşir.”

Cevapla

Hakkında admin

2008'den beri Lüleburgaz'dan Haberiniz Var.