0
Anasayfa / EKONOMİ / Lüleburgaz Belediyesinin Borcu Yok!
Lüleburgaz Belediyesinin borcu

Lüleburgaz Belediyesinin Borcu Yok!

Lüleburgaz Belediyesinin borcu yok! Lüleburgaz Belediye Başkanı Emin Halebak yerel basınla buluştuğu toplantıda önemli açıklamalarda bulundu.

Lüleburgaz Belediyesinin Borcu Yok! Başkan Emin Halebak Lüleburgaz Belediyesinin borcu olmadığını ifade etti ve şöyle konuştu: “Lüleburgaz Belediyesi tüm iş ve işlemleri kendi öz kaynakları ile yapıyor ve borcu yok şuanda. Bundan sonra bende borç bırakmak istiyorum. Çünkü bazı köşe yazarları beni köşelerinde şöyle eleştirmişti. Borçsuz belediye mi olur? Borcu olsun. Borç yaptık, borçsuz iş yapmamak anlamına gelir gibi birçok noktada eleştirmişlerdi. Şimdi borçlanayım dediğimde borç bırakacak diye eleştirmeye çalışıyorlar. Bunu da ben çok anlayamıyorum borç mu yapayım yapmayayım mı diye ama fırsat bulursam borçlanmayı düşünürüm. Tabi ki bu iş Lüleburgaz için olacaksa. Ama şunu net bir şekilde ifade edeyim.

“Lüleburgaz Gerçekleştirilen Bütçenin %42’si ile Yatırım Yapabiliyor”

Türkiye’deki belediyeler gerçekleşen bütçenin %3 ile 8’i arasında yatırım yapabiliyorlar. Ben seçildiğimde Lüleburgaz Belediyesi %5’i ile yapabiliyordu. Kırklareli Merkez ve diğer İlçelerine baktığınızda bu rakamın %5 civarında ve ondan biraz daha aşağıda olduğunu göreceksiniz. Lüleburgaz Belediyesi gerçekleşen bütçenin %42’si ile yatırım yapabiliyor ki buda Türkiye rekorudur. Teknik olarak %45’ten sonrasına geçemezsiniz çünkü bütçe yapılandırılmanızda giderler %55 kadar tutuyor. Henüz daha bütün bu işleri yaparken borçlanmadık. Bundan sonra borçsuz bir vaziyette buları yapabilmeliyiz.”

Cevapla

Hakkında admin

2008'den beri Lüleburgaz'dan Haberiniz Var.