Anasayfa / EĞİTİM / Lüleburgaz Belediyesinden çocuklara bilişim eğitimi!
luleburgaz-belediyesinden-cocuklara-bilisim-egitimi

Lüleburgaz Belediyesinden çocuklara bilişim eğitimi!

Lüleburgaz Belediyesinden çocuklara bilişim eğitimi! Lüleburgaz Belediyesi tarafından çocuklara yönelik bilişim eğitimleri verilecek.

Lüleburgaz Belediyesinden çocuklara bilişim eğitimi! Eğitimle ilgili belediyeden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: 2019 Atatürk’ü Anlama, Anlatma ve Gençlik Yılı kapsamında 9-17 yaş arası tüm çocuk ve gençlerimiz için programlama, web tasarım, 3D tasarım, robot tasarım ve üretimi, bilişimde girişimcilik vb. konuları içeren Bilişim Garaj Akademisi eğitimleri Lüleburgaz Yıldızları Kadın Akademisinde başlıyor. Eğitim ücretsiz olup,11 Şubat tarihinde başlayacaktır.

*Eğitim Kontenjanı her bir kurs saati için 16 kişidir.

*Eğitime katılan katılımcılar kendilerine özel açılan online eğitim platformu üzerinden 7×24 eğitim programlarını takip edebilecek olup, haftada 1 gün seçmiş oldukları grubun gün ve saatinde bilişim sınıfında düzenlenecek eğitime katılabilecektir.

KAYIT OL!

Bilişim Garaj Akademisi Eğitimleri nedir?

Lüleburgaz Belediyesi Bilişim Garaj Akademisi Eğitiminin temel felsefesi “çocuklarımıza var olan bir teknolojiyi hızlı ve kolay bir şekilde kullandırmak değil, öğrendikleri teknolojinin alt yapısını, çalışma prensiplerini ve onu oluşturan bileşenleri de görmelerini ve öğrenmelerini sağlamaktır“.

Dünyadaki hızlı teknolojik gelişmeler paralelinde, tüketen değil üreten bir toplum olmak adına adına son 3 yıldır Lüleburgaz Belediyesi, Prof.Dr. Selçuk ÖZDEMİR ve Lüleburgaz Halk Eğitim Müdürlüğünün ortaklaşa gerçekleştirdiği “Bilişim Garaj Akademisi”  projesi ile şuana kadar Lüleburgaz da yaşları 9 ile 17 arasında değişen 320 çocuk ve genç ücretsiz olarak Bilişim Eğitimlerini erken yaşlarda aldı.2018 İnovasyon ve Tasarım Yılı kapsamında eğitimlerimize yeniden başlıyoruz.

Prof. Dr. Özdemir kurucusu olduğu Bilişim Garaj Akademisi ile dünyada ilk defa 9-17 yaş arası gençlere online ortamda kodlama, 3d tasarım, web tasarımı, robot tasarım ve bilişimle girişimcilik eğitimleri sağlamaktadır.

Lüleburgaz Belediyesi Bilişim Akademisi eğitimleriyle çocuklarımız bir anlamda bilişimin sadece bir eğlence, oyun veya iletişim aracı olmadığını, aslında problem çözmek, değer yaratmak ve “hayallerini inşa etmek” üzere bir tür “alet kutusu” olduğunu anladılar.

Bilişim Akademisine kaydını yapan çocuğumuz, bilişim uzmanı bir rehber öğretmen eşliğinde Belediyemizin Bilgisayar Sınıfında haftada bir gün eğitimlere katılırken, sahip olduğu kendisine özel kullanıcı adı ve şifreyi kullanarak evinden de çalışmalarına devam edebilmektedir.

İlk Olarak 3D tasarım eğitimleri ile başladığımız projemizde öğrencilerimiz web tasarımı, programlama, robot tasarım ve bilişimle girişimcilik eğitimlerini 2 yıl boyunca hiçbir ücret ödemeden alacaklardır.

Çocuklar teorik eğitimi Bilişim Garaj Akademisinin web sitesinden yedi gün 24 saat istedikleri anda uzaktan eğitim ile almaktadır. Aldıkları teorik bilgilerinde Belediyemizin Bilişim Sınıfında rehberlik öğretmenimizin eşliğinde  pratiğe dönüştürmekte ve bilişim sınıfındaki bilgisayar,3D yazıcı vb. materyallerden faydalanmaktadırlar.

Projenin amacı çocuklarımıza var olan bir teknolojiyi hızlı ve kolay bir şekilde kullandırmak değil, öğrendikleri teknolojinin alt yapısını, çalışma prensiplerini ve onu oluşturan bileşenleri de görmelerini ve öğrenmelerini sağlamak, farkındalıklarını artırarak bilgisayar okur yazarı değil, kod okur yazarı gençler yetiştirmektir.

Bilişim Garaj Akademisi’nde programlama eğitimi alan bir çocuklarımız, yazılımcı olmak istemeseler bile eğitimlerde göreceği örnekler, bilişim sınıfında arkadaşları ile geliştirdikleri projeler  ve kendi yapacağı etkinliklerle;

* Problemlere bilimsel çözüm üretme bakış açısı,

* Sistematik düşünme,

* Olaylar arasındaki neden sonuç ilişkilerini görebilme,

* Bilgisayarda kendi ürünlerini geliştirmenin verdiği özgüven,

* Yaratıcı ve eleştirel düşünebilme gibi günümüz sosyal ve iş hayatının çok önem verdiği bilgi ve becerileri kazanma yolunda önemli bir adım atmış olacaklardır.

luleburgazhaber-whatsapp

Cevapla

Hakkında admin

2008'den beri Lüleburgaz'dan Haberiniz Var.