Anasayfa / DÜNYA / Kepirtepe Anadolu Lisesi ‘CERN’e bağlandı!
kepirtepe-cerne-baglandi

Kepirtepe Anadolu Lisesi ‘CERN’e bağlandı!

Kepirtepe Anadolu Lisesi ‘CERN’e bağlandı! Kepirtepe Anadolu Lisesi öğrencileri, İsviçre’de özel bir şirkette parçacık hızlandırma üzerine çalışmaları bulunan eski mezunlardan olan Veli Yıldız ile canlı bağlantı gerçekleştirdi.

Kepirtepe Anadolu Lisesi ‘CERN’e bağlandı! Öğrenciler için oldukça önemli bir etkinlik olan bağlantıyla ilgili okuldan şu açıklama yapıldı: “24 Ekim 2019 tarihinde saat 14:00’te, okulumuz 2003 mezunu Veli Yıldız ile toplantı salonunda bütün 9. Sınıf öğrencilerimizin katılımı ile canlı bir bağlantı gerçekleştirdik. Bu canlı bağlantıda uzun yıllar Cern tecrübesi olan ve şuanda İsviçre’de özel bir şirkette parçacık hızlandırma üzerine çalışmaları bulunan değerli mezunumuz ile öğrencilerimiz buluşturulmuş oldu.

Öğrencilerimiz Fizik çalışmaları, Cern, bilimsel araştırmalar ve Kepirtepe üzerine sorularını sorma fırsatını yakaladılar. Veli Yıldız sorularımızı bütün içtenlikle yanıtladı ve Kepirtepe tecrübeleri ile hayata dair önerilerini de öğrencilerimize aktardı.

Değerli zamanını ayırıp bizleri geri çevirmeyen ve öğrencilerimize bu anlamda büyük katkılar sunan değerli mezunumuz Veli Yıldız’a bütün Kepirtepe ailesi olarak teşekkürlerimizi sunarız. Bu interaktif toplantının gerçekleştirilmesine öncülük eden Fizik öğretmenlerimiz İrem Demirbaş ve Özlem Tuna’ya, bağlantının sağlanmasında teknik destek veren Sevgin Serbest öğretmenlerimize de ayrıca teşekkür ederiz.”

kepirtepe-cern

Lüleburgaz Haber

Cevapla

Hakkında admin

2008'den beri Lüleburgaz'dan Haberiniz Var.