0
Anasayfa / GÜNDEM / Kalbinde Atatürk Sevgisi Olmayan!
Kalbinde Atatürk Sevgisi

Kalbinde Atatürk Sevgisi Olmayan!

Kalbinde Atatürk Sevgisi Olmayan! Mustafa Kemal Atatürk’ümüzün bedenen aramızdan ayrılışının 79’uncu yıl dönümünde O’nun ilkeleri önümüzü daha da güçlü bir şekilde aydınlatıyor. Bugün, bu topraklar üzerinde rahatça aldığımız her nefes için Mustafa Kemal Atatürk’e ne kadar şükran duysak azdır.

Kalbinde Atatürk Sevgisi Olmayan! Dünya tarihinde çok az lider ulusunun kaderini bu kadar derinden etkilemiştir. Ne mutlu bizlere ki yüzyıllarda bir çıkacak böyle bir lider en zor anımızda bizlere kurtarıcı ve yol gösterici olmuştur. 10 Kasımlar milletimizin Atasına bağlığını ve saygısını gösterdiği günleridir.

Kalbinde bu sevgi yoksa

Yüreğinde vatan aşkı, kafasında özgürlük düşüncesi olan her yurttaşımız kalbinde Mustafa Kemal Atatürk sevgisi vardır. Kalbinde bu sevgi yoksa bilin ki ya cahildir ya haindir. Her ikisiyle de mücadele etmek başta ülkemizi emanet ettiği gençlerimiz olmak üzere hepimizin görevidir.

Mustafa Kemal Atatürk sıradan bir devlet adamı veya asker değildir. Bir ulusun kaderini değiştirmiş, bütün dünya halklarına örnek olmuştur.  Bugün ülkemizde, çevremizde ve dünyada yaşananları gördükçe Mustafa Kemal Atatürk’ün ne derece ileri görüşlü, büyük bir devlet adamı olduğu çok daha net ortaya çıkmıştır.

Mustafa Kemal Atatürk akıldır; bilimdir; çağdaş medeniyettir; özgürlüktür; bağımsızlıktır; saltanata karşı milli iradedir; her yaptığı işi milletiyle birlikte yapmaktır; itibarini saraylardan, lüksten, şatafattan değil, halkının ve dünyanın gözünde yaptıklarıyla kazanmaktır. Mustafa Kemal Atatürk Türkiye Cumhuriyetidir.

Aramızdan ayrılışının 79’uncu yıldönümünde Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü özlem, minnet,  şükran ve saygıyla anıyorum. Yolumuz her koşulda Mustafa Kemal Atatürk’ün aydınlık yoludur.

Cevapla

Hakkında admin

2008'den beri Lüleburgaz'dan Haberiniz Var.