Anasayfa / EĞİTİM / HEM ÇEVREYİ HEM HAYVANLARI DÜŞÜNDÜLER

HEM ÇEVREYİ HEM HAYVANLARI DÜŞÜNDÜLER

Lüleburgaz Düvenciler Anadolu Lisesi öğrencileri hem çevreye hem de sokak hayvanlarına hizmet edebilecek bir proje geliştirdiler.

Lüleburgaz Düvenciler Anadolu Lisesi Görsel Sanatlar Öğretmeni Güneş Özge BAŞLIOĞLU proje danışmanlığında, Düvenciler Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından geliştirilen projede; kullanılmış pet şişelerin tekrar kullanılması ile çevre temizliği bilincinin geliştirilmesi, yeniden değerlendirilen pet şişelerden yaptıkları sokak hayvan barınağı ile de sokak hayvanlarımızın barınma sorununa alternatif bir çözüm üretmeye çalıştıklarını ifade ettiler.

Proje danışmanı Öğretmen BAŞLIOĞLU:

Bu proje ile hem sokak hayvanlarının barınak ihtiyacını karşılamak hem de çevre temizliği için plastik atık malzemenin (plastik şişe) yeniden değerlendirilmesi amaçlanmıştır. Küresel bir sorun olan çevre kirliliğinin en büyük nedeni sayılan plastik atıklardır. (plastik şişeler) Projemiz çöpe atılan bu plastikleri en faydalı şekilde nasıl tekrar kullanabiliriz sorusuna bir çözüm arayışıdır. Öğrencilerimiz ellerindeki imkanlarla bu şişeleri insanlara, doğaya ve hayvanlara en hızlı hayvan barınağı yaparak çözüm getirmişlerdir.

Öğrencilerimiz yaptıkları hayvan barınağı ile çevre kirliliğinin yanında sokak hayvanlarının barınma ihtiyacına çözüm üretmeye çalışmışlardır. Çok yönlü düşünme tekniğiyle birden fazla problemi aynı anda çözebilecek projeleri okul yıllarında geliştiren öğrencilerimi kutluyorum. Basit bir örnek ile lise sıralarında başlayan bu alışkanlıklarını üniversite sıralarında geliştireceklerine inancım tamdır. Hepsini tebrik ediyorum.

Cevapla

Hakkında admin

2008'den beri Lüleburgaz'dan Haberiniz Var.