Anasayfa / ÇEVRE İL VE İLÇELER / Edirne’yi su baskınlarından biz kurtaracağız!
edirneyi-su-baskinlarindan-biz-kurtaracagiz

Edirne’yi su baskınlarından biz kurtaracağız!

Edirne’yi su baskınlarından biz kurtaracağız! Saadet Partisi Edirne Belediye Başkan adayı Mansur İriş, 1. Murat Mahallesi sakinleri ile Esnafları ziyaret etti. KATEGORİ: Çevre İl ve İlçeler.

Edirne’yi su baskınlarından biz kurtaracağız! Ziyaret esnasında Mahalle sakinleri, alt yapının bozukluğundan dolayı her yağmur yağışında pek çok ev ve işyerinin maddi zarara uğradıklarını söyleyerek mağduriyet yaşadıklarını söylediler.

Ayrıca yaya kaldırımlarını engelli insanların değil normal insanların bile zor kullandığını ifade ederek Belediye’nin yıllardır bu mahalleye uğramadığından yakındılar.

1. Murat Mahalle sakinlerinin bunlara benzer birçok serzenişlerini dinleyen Mansur İriş, “Belediye yönetimine geldiğimizde altyapı sorununu temelden ele alacağız. İlgili tüm kurumlarla koordinasyon içerisinde çalışarak ‘YAB – BOZ’ anlayışını ortadan kaldıracağız” dedi.

İşleri yaparken uzun ömürlü düşüneceklerine de vurgu yapan Mansur İriş, “Önümüzdeki yüz yıl boyunca şehrimizin altyapısını kaldırabilecek kanalizasyon ve yağmur suyu toplama kanallarını inşa edeceğiz. Edirne’mizi her yağmur yağdığında oluşan su baskınlarından, çamur ve gölcüklerden kurtaracağız” şeklinde konuştu.

Cevapla

Hakkında admin

2008'den beri Lüleburgaz'dan Haberiniz Var.