Anasayfa / ÇEVRE İL VE İLÇELER / Çorlulu güreşçi Türkiye 3’üncüsü oldu!
corlulu-guresci-turkiye-ucuncusu-oldu

Çorlulu güreşçi Türkiye 3’üncüsü oldu!

Çorlulu güreşçi Türkiye 3’üncüsü oldu! U23 Kadınlar Türkiye Şampiyonası Bursa’nın Mudanya İlçesinde düzenlendi. Çorlu’dan turnuvaya katılan güreşçi Cemile Birlik şampiyonadan gümüş madalya ile döndü.

Çorlulu güreşçi Türkiye 3’üncüsü oldu! Bursa’nın Mudanya İlçesinde 4-6 Şubat 2019 tarihleri arasında 50-53-55-57-59-62-65-68-72-76 kilolarda 130 güreşçinin katılımıyla düzenlenen U23 Kadınlar Türkiye Şampiyonasında eleme ve yarı final müsabakalarına katılan ÇBSK Kadın Güreş Takımı sporcularından Cemile Birlik, 76 kilogramda rakibini yenerek Türkiye üçüncüsü oldu ve gümüş madalya kazandı.

Şampiyonada mücadele eden Kader Yıldız 55 kilogramda Türkiye beşincisi, Sultan Sivrihisar ise 62 kilogramda Türkiye altıncısı olarak büyük bir başarı elde ettiler.

Elde edilen başarıdan dolayı büyük bir mutluluk duyduğunu belirten Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, “Her zaman dediğimiz gibi… Sporun birçok dalında öncü bir belediyeyiz. Spora yaptığımız yatırımların karşılığını alıyor olmaktan büyük bir mutluluk ve gurur duyuyorum. Türkiye Şampiyonasında Çorlu’muzu başarıyla temsil eden ve elde ettikleri derecelerle bizleri gururlandıran kadın güreşçilerimizi ve değerli antrenörlerimizi kutluyor ve başarılarının devamını diliyorum.” dedi.

luleburgazhaber-whatsapp

Cevapla

Hakkında admin

2008'den beri Lüleburgaz'dan Haberiniz Var.