Anasayfa / GÜNDEM / Atatürk’ün anıları uluslararası sahneye taşınıyor!
ataturkun-anilari-uluslararasi-sahneye-tasiniyor

Atatürk’ün anıları uluslararası sahneye taşınıyor!

Atatürk’ün anıları uluslararası sahneye taşınıyor! Tiyatro oyuncusu ve diksiyon eğitmeni Cüneyt İngiz’in yazıp oynadığı Anılarla Atatürk adlı meddah gösterisi, uluslararası sahneye taşınıyor.

Atatürk’ün anıları uluslararası sahneye taşınıyor! İngiz, 4 yılda hazırladığı gösteri için, Atatürk ile ilgili yazılmış 100 üzerinde kitap yazarı ve onlarca tarihçi ile görüşme sağladığını belirtiyor.

Atatürk’ün henüz gün yüzüne çıkmamış fotoğraflarının ve anılarının seyirciye servis edildiği meddah gösterisi, 100. oyununu, Atatürk’ün Samsun’a çıkışının 100. yılı olan 19 Mayıs 2019’da yine Samsun’da gerçekleştirecek.

Anılarla Atatürk, 26-29 Nisan tarih aralığında Amerika’nın Colorado eyaletinde tüm masraflarının TACSCO (Turkish American Cultural Society of Colorado) tarafından karşılanacağı 3 gösteri ile uluslararası seyircisiyle buluşacak.

Müziklerinin batı normlarında hazırlandığı oyunun bir başka özelliği ise gösteri dahilinde hiçbir siyasi içeriğin ya da çağrışımın var olmayışı. İngiz, siyasetten arındırılmış gösterinin Atatürk’ün evrensel bütünlüğünü koruma adına tedbir sağladığını da ifade ediyor.

Cevapla

Hakkında admin

2008'den beri Lüleburgaz'dan Haberiniz Var.